• Київ
  Київ
  (044) 333-96-17
  Щекавицька 30/39, оф.15
 • Львів
  Львів
  (067) 618-40-96
  пл. Петрушевича 3, офиис 227

Безкоштовна лінія
0 800 33 97 18

0 800 33 97 18
Київ
(044) 384-15-88
Щекавицька 30/39, офіс 15

Львів
(032) 220-15-88
пл. Петрушевича 3, офііс 227

Системи опалення в приватному будинку

  Сьогодні більшість людей, вибираючи собі житло, все частіше віддають перевагу приватному будинку.

Звичайно, є досить переваг і у квартири, але приватний будинок - ціла мрія. Це комфортний простір з безліччю кімнат, гаражем, присадибною ділянкою з гарним садом, зоною барбекю.

Одним з важливих елементів при його будівництві є продумана система опалення та обігріву. Раніше все вирішувалося за допомогою печі. Але сьогодні з цим набагато простіше і, одночасно, складніше. Безліч варіантів опалення породжують дебати навколо цього питання: який з них краще, економніше, надійніше і екологічніше.

Система опалення будинку повинна бути надійною, в першу чергу. Вона продумується ще на етапі проектування будинку, створення креслень, коли вимальовуються ніші, отвори, технічні шафи, димоходи й зона котельні.

Існують такі види систем опалення в приватному будинку: водяна, парова, повітряна і електрична.

Водяна система опалення.

  Depositphotos 31009951 originalТака система опалення будинку найпопулярніша. Нагрівальним елементом є котел. Гаряча вода циркулює по замкнутому контуру і по трубах розходиться по всьому будинку. Повертається назад в котел і знову нагрівається. І так цикл за циклом. Котли бувають різних видів, в залежності від палива, на якому працюють - електричні, на рідкому або твердому паливі, газові. Самими поширеними і практичними в застосуванні є газові та електричні котли. Газові котли економніші, безпечні і майже вічні. Для електричних котлів сьогодні використовується не тільки стаціонарна електроенергія, а й альтернативні її види - міні-гідроелектростанції, сонячні і вітрові батареї. Для таких котлів рекомендується використовувати і електричні радіатори. Котли на твердому паливі також мають місце бути, так як вони абсолютно автономні, а палети, вугілля і дрова доступніші в ціновому питанні. Вибираючи котел, треба не забувати і про його потужність, яка залежить від площі приватного будинку. Чим більше будинок, тим потужнішим повинен бути котел. При монтажі опалення важливе значення має вибір труб і радіаторів. Чавунні батареї довше тримають тепло, вони більш довговічні. Труби також бувають з різних матеріалів, найбільш вигідні - мідні. Вони не бояться перепадів температур, монтуються способом пайки. При інсталяції такого виду опалення також не слід забувати про фітинги, розширювальні баки, крани. Правильно підібрані матеріали гарантують якісну, безперебійну роботу системи.

Парова система опалення.

У цьому випадку основним нагрівачем є пар. Вода в казані закипає, і під впливом тиску пар розходиться по системі, віддає тепло і назад повертається в котел, в стані води. Парова система опалення буває закритою і відкритою, але в приватному будинку її застосовують дуже рідко.

Повітряна система опалення.

Як вже говорилося раніше, вибір системи опалення повинен бути зроблений ще на етапі проекту будинку. Повітряна система монтується відразу при будівництві, її неможливо або вкрай важко впровадити в готовий будинок. У такій системі опалення основним є теплогенератор. Повітря нагрівається в ньому і по трубах розходиться по всій системі. Витісняє холодне повітря, яке по повітроводам надходить в генератор. Повітряна система опалення буває примусовою і гравітаційною. Відповідно, в першому варіанті - є «примусовий» вентилятор, який допомагає проганяти повітря, а в гравітаційній працює фізичне явище - різниця температур повітря (тепле витісняє холодне). При монтажі такої системи опалення звертаємо увагу на матеріал повітровода (текстиль, метал, пластик) і його форму: вони можуть бути круглі або прямокутні. Ці деталі системи обов'язково повинні бути утеплені. При виборі форми, розміщення повітропроводів обов'язкова консультація фахівця. Адже все має бути ергономічно і економічно.

Depositphotos 134559306 l 2015Електрична система опалення.

Економічно досить затратна. Але, якщо підійти до цього інноваційно, з використанням альтернативних джерел енергії, - сонячні батареї, вітряки,- то це дуже вигідно і екологічно. Реалізація такого способу опалення буває декількох видів - за допомогою теплих підлог, електроконвекторів, інфрачервоних довгохвильових обігрівачів. Пам'ятайте, тільки фахівці правильно допоможуть розрахувати кількість необхідних приладів, враховуючи площу приватного будинку і його теплоізоляцію. При монтажі електричної системи опалення важливо правильно все продумати, бо теплому повітрю властиво підніматися вгору, і без теплих підлог просто не обійтися.

Після вибору системи опалення слід розібратися, якій схемі системи опалення слід віддати перевагу. Водна система опалення буває одно- і двоконтурна. Одноконтурна - це тільки опалення, а двоконтурна - і опалення, і нагрів води. Залежно від того, як рухається вода, системи бувають однотрубні, двотрубні і колекторні. Відрізняються вони якістю опалення. Колекторна система більш витратна по монтажу, але вона найпрогресивніша. Тут проводиться монтаж 2-х труб до кожного радіатора і тоді втрата тепла наймінімальніша. Найбільш «холодна» і незручна однотрубна система. У ній до радіатора підведена лише одна труба. Вода гаряча надходить поступово до кожного радіатора. До останнього в ланцюжку вона підходить вже холодною. Нагрівання приміщення

мінімальне. Також при поломці або збої в одній з батарей, систему доведеться відключати повністю. Двотрубна система опалення для приватного будинку дуже практична. До радіатора паралельно приєднані дві труби. Одна для подачі гарячої води, друга для повернення холодної до котла. Також тут є можливість за допомогою кранів відключити необхідний радіатор, якщо треба усунути якийсь нюанс або поломку.

Монтаж опалення проводитися в кілька етапів.

  Depositphotos 26577861 l 2015Спочатку встановлюється котел в приміщенні, яке попередньо підготовлене (проведена облицювання вогнетривким матеріалом, вмонтовані витяжки). Далі виводять димохід на вулицю. До котла приєднуються вимірювальні прилади. При необхідності ставлять насос і монтують колекторну систему (все залежить від виду опалення). Розводять труби і на кінцевому етапі приєднують радіатори з регуляторами температурного режиму, кранами. Проводять тестування готової системи.

Опалення - одне з важливих складових приватного будинку.

Всі моменти і деталі, описані тут, дуже важливі при проектуванні і монтажі системи. Рекомендуємо звернутися до послуг професійних проектувальників, інсталяторів, які зможуть правильно все розрахувати і змонтувати обрану систему опалення в будинку. Можете бути впевненими, що всі Ваші побажання, кількісні та якісні критерії самого будинку будуть враховані і система опалення буде економічною, якісною і зручною в експлуатації. Проектувальники зроблять необхідні креслення, проведуть коректні розрахунки і підготують повний пакет документів для будівництва будинку і монтажу опалювальної системи.

Нехай Вам буде комфортно і тепло працювати з нами!

Введіть ім'я
Введіть email
Неверный ввод
{captcha:body} {captcha:validation}

Київ

(044) 333-96-17

Львів

(067) 618-40-96

e-mail

info@eurohouse.ua

  Розділ для ЗМІ
  Партнерська програма

Розрахунок проекта

залиште ваш телефон і наші співробітники зв'яжуться з вами для уточнення деталей

Будь ласка, повідомте нам своє ім'я
Місце будівництва
Неверный ввод
Please let us know your email address.
Виберіть технологію
Неверный ввод
Please let us know your message.
Неверный ввод