• Київ
  Київ
  (044) 333-96-17
  Щекавицька 30/39, оф.15
 • Львів
  Львів
  (067) 618-40-96
  пл. Петрушевича 3, офиис 227

Безкоштовна лінія
0 800 33 97 18

0 800 33 97 18
Київ
(044) 384-15-88
Щекавицька 30/39, офіс 15

Львів
(032) 220-15-88
пл. Петрушевича 3, офііс 227

Котеджі з інтелектом. Технологія будівництва розумних будинків

smart house

Проблеми екології в сучасному світі, економічна криза і, при цьому, стрімкий розвиток IT технологій змушує забудовників і домовласників приділяти все більше уваги питанням енергоефективності та енергонезалежності житлових об'єктів. Але не менш важливим на сьогоднішній день в будівництві, є впровадження «розумних технологій», здатних ефективно управляти будинком. У західних країнах кількість введених в експлуатацію SMART-об'єктів постійно зростає.

Під SMART-технологіями передбачається система управління та автоматизації, що представляє собою комплекс високотехнологічних пристроїв, призначених для автоматизації процесів та операцій, що відбуваються під час експлуатації систем життєзабезпечення житлових об'єктів. Іншими словами - це «надбудова» над інженерними системами будинку.

Метою впровадження єдиної системи управління та автоматизації в котеджі є створення технічної сигналізації, підвищення рівня безпеки, поліпшення комфорту і забезпечення ефективності ресурсоспоживання (енергозбереження). Завдяки «розумним технологіям» економія електричної і теплової енергії в будинку може становити 30-40%.

За допомогою автоматичної системи управління програмуються і відслідковуються режими роботи всіх інженерних систем будинку. Устаткування інженерних систем постійно контролюється комплексом інтелектуального управління за всіма основними параметрами роботи.

Головне завдання системи управління та автоматизації - розпізнавати процеси і ситуації, що відбуваються в будинку, і відповідно на них реагувати по заздалегідь запрограмованим алгоритмам.

Будівництво будинків з інтелектом вже не просто тренд, а раціональне рішення, продиктоване необхідністю. Слід зазначити, що сучасні системи управління стають доступнішими в плані бюджету, простими в монтажі і легкими, інтуїтивно зрозумілими в управлінні. Сьогодні домовласникам пропонується досить широкий вибір рішень від багатьох виробників, з різною функціональністю і бюджетом.

Незважаючи на різноманітність використовуваних технологій передачі даних в «розумних будинках», склад систем і схема роботи принципово не відрізняються. Складові частини будь-якої системи:

 • системна точка доступу (контролер, процесор);
 • виконавчі пристрої;
 • елементи управління;
 • лінії передачі інформації.

Існує кілька способів побудови системи. Найнадійніший і доступний спосіб - укладання на етапі будівництва спеціального шинного кабелю або кабелю на витій парі (в залежності від робочих протоколів передачі даних центрального керуючого пристрою).

У готовому будинку можна «зв'язати» обладнання інженерних систем та управляти ним бездротовим способом, в середовищі Wi-Fi або за допомогою бездротової технології Z-Wave, наприклад.

umnyj dom

Система «розумний будинок» - це інноваційне рішення, яке просто об'єднує жалюзі, штори, освітлення, опалення, кондиціонування, домофон... в єдину мережу, пропонуючи максимальний комфорт, автоматизуючи обслуговування і безпеку житла. Регулювання освітлення і параметрів клімат-контролю, управління домашнім розважальним комплексом і системою безпеки, налаштування розкладу вмикання/вимикання електропобутових приладів і світлових сцен, контроль доступу і baby-контроль, зовнішній і внутрішній моніторинг, - ці та багато інших алгоритми можуть бути реалізовані у Вашому будинку.

Крім автоматичного управління всім комплексом електроніки в будинку, система може передавати сигнал про збій господарям, обслуговуючому персоналу, службам екстреної допомоги за допомогою голосового повідомлення на мобільний телефон, смс або інтернет-повідомлення. При цьому, в разі аварії, самостійно перекриє подачу води, локально відключить електроживлення або включить систему пожежогасіння. При необхідності, завжди можна втрутитися в процес управління - відключити або переналаштувати алгоритми, тимчасово перейти на ручне управління або повністю виключити «людський вплив» на систему.

Як приклад, можна навести короткий опис важливих функцій єдиної системи управління для автоматизації процесів деяких підсистем в будинку:

Домашні кінотеатри та системи багатозонного озвучування

Єдина система управління дозволяє позбутися від безлічі пультів ДУ, управляти аудіо-, відео обладнанням з будь-якої точки будинку, одним натисканням кнопки на сенсорному дисплеї або смартфоні приглушити світло, опустити екран, включити проектор, апаратуру та почати демонстрацію фільму. Забезпечує можливість одночасного прослуховування музики в різних приміщеннях будинку з різних джерел або домашньої мережі.

Контроль всіх інженерних систем в будинку

Система управляється через глобальну комп'ютерну мережу або мобільним телефоном, забезпечуючи тим самим, можливість вибирати режими опалення, регулювати температуру води; досить відправити смс повідомлення «системі» та Вас чекатимуть тепла ванна або прогріта сауна, оптимальний клімат в потрібних кімнатах, звичне або особливе світлове оформлення, музичний фон та новини по інтересах.

sistema umnyj dom min

Відеомоніторинг

Завжди можна переглянути в режимі «он-лайн» або в записі трансльоване з відеокамер зображення на персональному мобільному гаджеті, переносних (настінних) дисплеях або телевізорах. Наприклад, «система» шляхом виведення зображення, дасть знати, що в дитячій кімнаті прокинулася дитина або до воріт під'їхав автомобіль.

Інтерком, домофон

У момент відсутності господарів, «система» повідомить про те, що хтось прийшов, а завдяки Інтернету, можна побачити хто це та через Інтернет або смс-повідомлення - відкрити двері і впустити гостя. Якщо ж господарі вдома, не обов'язково бігти до домофону, щоб поспілкуватися з гостем і відкрити двері - це все можна зробити через мобільний гаджет по локальній мережі.

Безпека

У разі несанкціонованого проникнення в будинок сторонніх людей, «система» автоматично сповістить необхідні служби і господарів про вторгнення і може не включати звукову та світлову сигналізацію, освітлення, надавши тим самим сприяння в затриманні злочинців, і, навпаки, - включить звукову сигналізацію і освітлення, щоб попередити господарів і злякати зловмисників.

Оповіщення

За допомогою системи оповіщення в екстреній ситуації автоматично буде викликана служба з усунення витоку газу, пожежні; перекриється вода, електропостачання.

Клімат-контроль

За допомогою датчиків «система» визначає температуру повітря і рівень вологості всередині будинку та на вулиці, підтримує відповідну температуру в приміщеннях, регулює кондиціювання, визначає найкраще положення штор, в залежності від часу доби, положення сонця.

Освітлення

За допомогою зміни світлового режиму можна швидко міняти як стиль оформлення інтер'єру (інтимне або парадне освітлення), так і режим використання будівлі (режим охорони, робочий режим, імітація присутності і т.д.). Не менш важлива і автоматизація вмикання/вимикання освітлювальних приладів, що дозволяє економити на комунальних платежах.

Найголовніша перевага сучасних систем управління - індивідуальний інтерфейс, створений фахівцем-наладчиком разом з майбутнім користувачем - господарем будинку. Автором усіх можливих сценаріїв є, в першу чергу, користувач.

Введіть ім'я
Введіть email
Неверный ввод
{captcha:body} {captcha:validation}

Київ

(044) 333-96-17

Львів

(067) 618-40-96

e-mail

info@eurohouse.ua

  Розділ для ЗМІ
  Партнерська програма

Розрахунок проекта

залиште ваш телефон і наші співробітники зв'яжуться з вами для уточнення деталей

Будь ласка, повідомте нам своє ім'я
Місце будівництва
Неверный ввод
Please let us know your email address.
Виберіть технологію
Неверный ввод
Please let us know your message.
Неверный ввод