• Київ
  Київ
  (044) 333-96-17
  Щекавицька 30/39, оф.15
 • Львів
  Львів
  (067) 618-40-96
  пл. Петрушевича 3, офиис 227

Безкоштовна лінія
0 800 33 97 18

0 800 33 97 18
Київ
(044) 384-15-88
Щекавицька 30/39, офіс 15

Львів
(032) 220-15-88
пл. Петрушевича 3, офііс 227

Кондиціювання та рекуперація у приватному будинку

  Перше, що робить людина при народженні - це глибоких вдих повітря і тільки потім починається довгий процес під назвою життя. Те, чим ми дихаємо, і як ми дихаємо, впливає на якість нашого життя і здоров'я. Чисте і свіже повітря - це запорука бадьорості, енергії і гарного настрою людини. Тому ми вважаємо, що забезпечення Вашого будинку чистим, свіжим, комфортним повітрям - це одна з важливих завдань при облаштуванні житла.

Сьогоднішній темп життя, сучасні технології призводять до того, що клімат змінюється. І вже навіть в нашій країні без кондиціонерів, регулювання холод-тепло, очищення та іонізації повітря просто не обійтися. Зараз кондиціонер встановлений майже в кожному будинку, магазині, будь-якому закритому громадському місці. Без нього ніяк.

 Depositphotos 19367813 original Поставити кондиціонер в квартирі досить просто, а ось в приватному будинку - вимагає відповідального підходу. Закладка системи вентиляції, кондиціонування та рекуперації має бути проведена на етапі створення креслень і проектування будинку. І це повинні робити фахівці. Чому? Банально просто. Для того, щоб Ваші гроші не вилітали «у трубу».

Давайте спробуємо розібратися з цими питаннями.

Система кондиціювання грає важливу роль в будинку. Вона охолоджує або нагріває повітря. Зволожує або підсушує. А також така техніка очищає повітря, підтримує правильну циркуляцію повітряних мас.

Можна виділити три основні види систем кондиціонування для приватного будинку - спліт-система, міні-спліт і VRF-система.

Спліт-система передбачає установку кондиціонера в кожній кімнаті, а на фасаді будинку - зовнішні модулі. Це один з найпростіших способів кондиціонування. При виборі цього варіанту враховується вартість кондиціонеру. Є бюджетні варіанти, які виконують найпростіші функції - нагрівання та охолодження повітря. Середній варіант - більш надійний, тут вже властива функція очищення повітря. І еліт - це якісна кліматична техніка, яка забезпечує всі можливі функції з підтримки потрібної температури в будинку, очищає та іонізує повітря.

Міні-спліт система має один зовнішній блок з підключеними до нього внутрішніми кондиціонерами. Їх може бути від чотирьох до семи. Така система більш естетична, не псує зовнішній вигляд будинку. Якщо площа будинку більше 150 кв. м., тоді рекомендуємо застосувати мультизональну спліт-систему. Це одна магістраль, а від неї розходяться окремі кліматичні

прилади в кожну кімнату. Вона проста в управлінні. Внутрішні блоки можуть розміщуватися на підлозі, на стіні, можуть бути канальні або касетні.

  Depositphotos 11805838 originalVRF-система схожа пристроєм на спліт. Складається з внутрішніх і зовнішніх блоків. Обслуговує великі будинки до 1000 кв. м. Одночасно відповідає за кондиціонування і вентиляцію. Блоки можуть бути декількох видів - канальні, касетні, підлогові, настінні. Ця система найдовговічніша і економічна. Якщо звичайна спліт-система прослужить Вам 10 років максимум, то VRF - 20-25 років. Споживана потужність до 27 Вт на 1 кв. метр. Система досить розумна, якщо є надлишок тепла в одному внутрішньому приміщенні, він тут же буде переміщений в кімнати з нижчою температурою.

Є ще мобільні кондиціонери, але на них ми не зупиняємося, тому що такий варіант зручний, в основному, для дачних будиночків. Проектувальники і інсталятори обов'язково звернуть Вашу увагу при виборі кондиціонера на його технічні характеристики. Важлива потужність! Здавалося б, що тут прораховувати? 1 кВт на 10 м. кв. Але! Важливо мати на увазі скільки техніки буде працювати в приміщенні, розташування кімнат на самому верхньому поверсі, кількість і розміри вікон. З урахуванням всього цього майстер порадить Вам вибрати варіант з потужністю більше в 2 рази. Не лякайтеся таких цифр. Адже споживана потужність в три рази менше виробленої.

Для того, щоб коректно розрахувати потужність кондиціонування, фахівцю потрібні такі ввідні:

- площа приміщення,
- висота стелі,
- освітленість кімнат,
- кількість проживаючих в будинку,
- кількість комп'ютерів,
- кількість ТВ,
- потужність іншої побутової техніки,
- вентиляція,
- а також, чи є верхній поверх і великі вікна (в підлогу, мається на увазі).

Проаналізувавши всі ці параметри, отримуємо діапазон потужності, який потрібен Вашому будинку.

Технології не стоять на місці. Розробляються нові можливості і теорії. Застосовуються в життя і вдосконалюються. Зараз популярною є модель «Passive house». Основним ключем в ній є економія за рахунок енергозбереження. Тобто, збереження Вашого бюджету і раціональне використання природних ресурсів. І одним з елементів такого будинку є рекуперація, яку ми рекомендуємо застосувати у Вашому ідеальному будинку. Простими словами - повернути тепло в будинок.

Не секрет, що через вентиляційні системи з дому «йде» 40% тепла. Правильна вентиляція з рекуператором допоможе обробити тепле сперте повітря, яке виходить назовні. Забере у нього тепло і додасть його до свіжого чистого повітря, що надходить в приміщення.

 plastrecoop1 Рекуператори бувають двох видів - пластинчасті і роторні. Обидва мають свої переваги. У роторного досить високий ККД. Його основу становить алюмінієвий барабан, який забирає тепло у повітря, що виходить, і віддає тому, яке входить. У ньому не треба відводити окремо вологу, вона рівномірно розподіляється по приміщенням, що особливо актуально в опалювальний сезон. У пластинчастого процес обміну теплом відбувається за допомогою пластин. Повітря, виходячи, віддає їм своє тепло, а, коли входить, нагрівається від теплих пластин і далі надходить в кімнати. Такий рекуператор екологічний, так як повітря в ньому не змішується.

Рекуперація має безліч переваг. Основне з них - це економія енергії. Система вентилювання без рекуперації витрачає в 3-4 рази більше енергії. Наприклад, якщо у Вас не встановлений рекуператор, то споживання енергії на обігрів будинку складе 8-10 кВт \ год, а при використанні рекуперації - всього 1-2 кВт \ год. Ось і вся математика.

Ще однією перевагою є те, що установка цієї системи абсолютно не зіпсує дизайн будинку. Вся техніка розміщується в стелі, ванній кімнаті.

Для того, щоб Ваше проживання в будинку було приємним і комфортним, на етапі проектування рекомендуємо Вам озвучити всі Ваші вимоги до нього, а ми все врахуємо і запропонуємо Вам найоптимальніший, економічний варіант реалізації проекту.

Введіть ім'я
Введіть email
Неверный ввод
{captcha:body} {captcha:validation}

Київ

(044) 333-96-17

Львів

(067) 618-40-96

e-mail

info@eurohouse.ua

  Розділ для ЗМІ
  Партнерська програма

Розрахунок проекта

залиште ваш телефон і наші співробітники зв'яжуться з вами для уточнення деталей

Будь ласка, повідомте нам своє ім'я
Місце будівництва
Неверный ввод
Please let us know your email address.
Виберіть технологію
Неверный ввод
Please let us know your message.
Неверный ввод