• Київ
  Київ
  (044) 333-96-17
  Щекавицька 30/39, оф.15
 • Львів
  Львів
  (067) 618-40-96
  пл. Петрушевича 3, офиис 227

Безкоштовна лінія
0 800 33 97 18

0 800 33 97 18
Київ
(044) 384-15-88
Щекавицька 30/39, офіс 15

Львів
(032) 220-15-88
пл. Петрушевича 3, офііс 227

Монолітне будівництво

  Технологія монолітного будівництва широко відома в усьому світі. За таким принципом зводять висотки житлового типу та хмарочоси бізнес-центрів. Раніше активна монолітна забудова велася в сейсмічно нестабільних районах, оскільки монолітні будинки під час землетрусу могли витримувати сильні навантаження (до 8 балів), не піддаючись руйнуванню.

  Depositphotos 70392537 originalДавайте дізнаємося, що таке монолітні будинки, плюси і мінуси їх конструкції і технологію самого будівництва.

Технологія будівництва монолітного будинку

  Суть даної технології полягає у виливанні залізобетонних конструктивних частин монолітного будинку, безпосередньо в процесі будівництва. Заповнення міжплитного простору стін може бути виконано з будь-якого міцного матеріалу (цегла, блок, панель) або низькоміцного (дерево, панелі ПВХ з утеплювачем, скло), оскільки навантаження на цю частину стіни відсутня.

У даній технології використовується кілька варіантів конструкції каркасу:

- перекриття на несучих колонах,
- несучі поздовжні стіни,
- несучі поперечні стіни.

Армування.

  Армокаркас монолітного будинку виготовляють із сталевих прутів різного діаметру. Всі частини каркасу, як правило, зварюють між собою або пов'язують. Однак, останній спосіб кріплення використовують набагато рідше, оскільки він більш витратний в плані часу і трудомісткості.

  Монтаж опалубки.

  Для даного способу забудови використовують як з'ємну, так і нез'ємну опалубку. Опалубна конструкція являє собою масивний міцний щит (щитова опалубка) або готову форму для відливання (тунельна опалубка), яка перешкоджає розтіканню бетонної суміші і дозволяє зберігати задану форму на період схоплювання.

Варіанти використання опалубної системи в монолітному будівництві досить різні:

- горизонтальна,
- вертикальна,
- повзуча,
- для заокруглених елементів.

Монолітні будинки з нез'ємною опалубкою найчастіше зустрічаються в індивідуальній житловій забудові. Це малоповерхові монолітні будинки, котеджі.

  Бетонна суміш і її заливка.

 Depositphotos 8839398 l 2015 Залежно від обсягу монолітного будівництва, бетонну суміш можуть виготовляти безпосередньо на будмайданчику бетономішалкою або на спеціалізованих заводах ЗБВ. В останньому випадку перевозять готовий бетон автоміксером. Заливають суміш за допомогою крана або насоса для бетону.

Роботи з бетонною сумішшю.

  Відразу після заливки бетонної суміші в опалубку, проводять її ущільнення. Цей етап необхідний для видалення повітряних пробок, наявність яких погіршує якість суміші. Ущільнення бетонної суміші виконують глибинними / поверхневими вібраторами. Від якості ущільнення бетонної суміші, безпосередньо залежить гладкість поверхні стін / стелі, що впливає в тій чи іншій мірі на бюджет чистової обробки.

Розпалублення.

  Після того, як бетон набере необхідну міцність, опалубку знімають і переміщають далі, на наступну ділянку заливки.

Переваги та недоліки

  Depositphotos 20006007 l 2015Безліч переваг і позитивних моментів мають монолітні будинки, відгуки про які завжди були хорошими, проте є і деякі негативні сторони. Давайте розглянемо і ті, і інші.

Швидкість забудови є однією з основних переваг. Монолітні будинки, проекти яких аналогічні проектам цегляних будівель, будуються набагато швидше останніх.

Архітектурна свобода - ще один вагомий аргумент. Більшість будівель зводяться за певним шаблоном, так як це обумовлено конструктивними особливостями. Однак, для монолітного будинку немає ніяких обмежень. У таких будинках планування квартир може бути досить різноманітним, багаторівневим, зі стелями будь-якої висоти, чого не можна сказати про будинки з блоку або цегли.

Повна відсутність швів монолітного будинку - це ще ряд додаткових переваг, таких як:

- підвищення рівня звукоізоляційних властивостей,
- поліпшення теплозахисту,
- продовження терміну служби експлуатації будинку,
- підвищення міцності,
- захист від утворення тріщин,
- зниження ваги конструкції.

На тлі безлічі плюсів монолітних конструкцій варто звернути увагу і на їх недоліки.

Порівнюючи монолітне будівництво з каркасно-панельним, необхідно відзначити, що монолітне відрізняється високим рівнем витрат праці. Важливим негативним чинником є і чутливість незастиглого бетону до низьких температур. Монолітні будинки, будівництво яких проходило при поганих погодних умовах (низька температура), втрачають частину міцності конструкції. Цю проблему можна вирішити на стадії забудови, додавши спеціальний розчин в бетонну суміш, який не дає йому замерзати. Таке рішення призведе до великих фінансових витрат, так як значна частина конструкції будинку - це бетонний моноліт.

Введіть ім'я
Введіть email
Неверный ввод
{captcha:body} {captcha:validation}

Київ

(044) 333-96-17

Львів

(067) 618-40-96

e-mail

info@eurohouse.ua

  Розділ для ЗМІ
  Партнерська програма

Розрахунок проекта

залиште ваш телефон і наші співробітники зв'яжуться з вами для уточнення деталей

Будь ласка, повідомте нам своє ім'я
Місце будівництва
Неверный ввод
Please let us know your email address.
Виберіть технологію
Неверный ввод
Please let us know your message.
Неверный ввод