• Київ
  Київ
  (044) 333-96-17
  Щекавицька 30/39, оф.15
 • Львів
  Львів
  (067) 618-40-96
  Городоцька 174 оф.9

Безкоштовна лінія
0 800 33 97 18

 

0 800 33 97 18
Київ
(044) 384-15-88
Щекавицька 30/39, офіс 15

Львів
(032) 220-15-88
Городоцька 174, офіс 9

Дитячий будинок сімейного типу
 • Головна
 • Дитячий будинок сімейного типу

Проект дитячого будинку сімейного типу

Дитячий будинок сімейного типу - альтернативна державним установам форма утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Подібна установа вважається пріоритетною з точки зору законодавства, так як дає можливість соціальної адаптації дітей в умовах великої родини.

Оскільки в дитячому будинку сімейного типу дозволяється проживання не менш як п'яти прийомних дітей, а загальна кількість дітей, включаючи рідних, не повинна перевищувати десяти, проектом передбачено облаштування необхідної кількості житлових і сантехнічних приміщень. Крім 5 дитячих спалень та спальні батьків площею від 18,07 до 18,33 м2 тут заплановано 5 роздільних санвузлів, 3 ванні кімнати, кімната для прання, кухня, їдальня, хол і ряд господарських приміщень.

Проект амбулатории №1

Проект дитячого будинку сімейного типу №1

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРОЕКТ
Проект амбулатории №1

Проект дитячого будинку сімейного типу №2

РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ...
Проект амбулатории №1

Проект дитячого будинку сімейного типу №3

РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ...
Проект амбулатории №1

Проект дитячого будинку сімейного типу №4

РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ...
 
Замовити розробку індивідуального проекту на базі концепції можна, звернувшись до нас за телефоном або заповнивши форму

 

Контактна форма Заповніть форму нижче, і наші менеджери дадуть відповідь Вам якомога швидше
Будь ласка, повідомте нам своє Ім'я.
Вкажіть email
Please let us know your message.
  Обновить Невірне введення

 

Проектування і будівництво сімейних дитячих будинків

У 2017 році в Україні почалася реформа дитячих будинків, мета якої - зменшити кількість інтернатів і дати можливість дітям, позбавленим опіки батьків, рости в умовах сім'ї. Альтернатива традиційним дитячим будинкам, які не дають позитивних результатів в соціалізації і вихованні дітей, - не тільки прийомні сім'ї, а й дитячі будинки сімейного типу, простіше кажучи, сімейні дитячі будинки.

Протягом 10 років в рамках Національної стратегії реформування дитячих будинків кількість дітей в інтернатах планується зменшити на 70%. А вже з 2019 року Україна повинна постаратися припинити жорстоку практику пристрою в традиційні дитячі будинки малюків віком до 3 років.

Подібні програми реформування інтернатних закладів, які включають впровадження дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), вже багато років працюють на Заході. Дані статистики свідчать про безсумнівні переваги використання сімейних дитячих будинків у порівнянні з інтернатами. У дитячих будинках сімейного типу немає ізоляції від суспільства, а діти легше адаптуються до життя в умовах великої родини. І тому держава збільшує витрати на фінансування дитячих будинків сімейного типу з державного або місцевого бюджету і привертає благодійну допомогу від юридичних і фізичних осіб.

Архітектурне бюро EURO HOUSE підтримує програми щодо соціального захисту дітей, позбавлених опіки батьків, та пропонує свою участь в організації сімейних дитячих будинків. Крім підготовки раціональних і зручних проектів дитячих будинків сімейного типу, ми готові допомогти в будівництві ДБСТ, в тому числі і в форматі споруди сімейного дитячого будинку «під ключ».

Що являє собою дитячий будинок сімейного типу

Дитячий будинок сімейного типу формується на основі сім'ї - чоловіка і дружини або навіть однієї людини, яка не перебуває в шлюбі. Щоб організувати сімейний дитячий будинок потрібно:

 • подати заяву до місцевого Центру сім'ї, дітей та молоді;
 • пройти відповідний курс підготовки;
 • надати дані про склад сім'ї з пакетом документів про здоров'я, доходи, згоду всіх членів сім'ї на створення ДБСТ і т.д.

Рішення про відкриття дитячого будинку сімейного типу приймається на основі не тільки документів і особистої бесіди, але і після узгодження умов житла, де будуть виховуватися прийомні та рідні діти. У дитячому будинку сімейного типу має проживати мінімум 5 прийомних дітей, однак всього прийомних і рідних дітей повинно бути не більше 10.

Проектування дитячих будинків сімейного типу

Одна з найважливіших умов, яку необхідно виконати при створенні сімейного дитячого будинку, - гарантувати безпечне проживання дітей різного віку в умовах котеджу або квартири. При цьому чинне законодавство вимагає позачергово надати родині, яка вирішила створити дитячий будинок сімейного типу, облаштовану квартиру або приватний будинок.

Проектування, будівництво та капремонт дитячих будинків сімейного типу, які створюються на основі індивідуального житлового будинку, має вестися з урахуванням гігієнічних норм і правил влаштування загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів.

Законодавство висуває ряд вимог, яким повинен відповідати сімейний дитячий будинок на 10 осіб. Наприклад, загальна площа будівлі повинна бути не менше 241 м2, а в самому котеджі повинно бути облаштовано відповідну кількість спальних кімнат, санвузлів, приміщень для відпочинку та розваг і т.д. Площа приміщень в рамках проекту дитячого будинку сімейного типу теж нормується. Так, при площі дитячої спальні 15 м2 в кімнаті допускається проживання лише двох, а якщо це рідні брати або сестри, то максимум трьох дітей.

Архітектурне бюро EURO HOUSE має успішний досвід проектування дитячих будинків сімейного типу у відповідності до норм чинного законодавства та обліку загальних рекомендацій щодо безпечного проживання дітей в індивідуальних котеджах. Профільні фахівці і менеджери компанії готові взятися за будь-яке завдання з проектування або будівництва сімейного дитячого будинку, як в рамках Національної стратегії реформування інтернатів, так і в приватному порядку.

Введіть ім'я
Введіть email
Неверный ввод
{captcha:body} {captcha:validation}

Київ

(044) 333-96-17

Львів

(067) 618-40-96

e-mail

info@eurohouse.ua

  Розділ для ЗМІ
  Партнерська програма

Розрахунок проекта

залиште ваш телефон і наші співробітники зв'яжуться з вами для уточнення деталей

Будь ласка, повідомте нам своє ім'я
Місце будівництва
Неверный ввод
Please let us know your email address.
Виберіть технологію
Неверный ввод
Please let us know your message.
Неверный ввод